Ewa Całka-Kozieł

adwokat

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa karnego, ale​ ​również tych z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego. Od wielu lat reprezentuję moich Klientów w postępowaniach ​przedsądowych i ​sądowych​ na terenie całego kraju​.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O blogu

W 2016 roku do ​jednostek ​Policji zgłoszono grubo ponad 33 000 wypadk​ów​ drogow​ych​ mających miejsce na drogach​ publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu oraz ponad 400 000 kolizji drogowych. Użytkownicy dróg (kierujący, piesi, pasażerowie) będący pod działaniem alkoholu uczestniczyli w prawie 3 000 wypadkach drogowych (źródło: http://statystyka.policja.pl/).

Te liczby mówią same za siebie… Przestępstw i wykroczeń związanych z ruchem drogowym jest coraz więcej. Czasami wystarczy jedna zła decyzja, chwila nieuwagi, nieszczęśliwy zbieg okoliczności…​

Jeśli znalazłeś się w roli oskarżonego albo pokrzywdzonego w zw. z przestępstwem czy wykroczeniem ​komunikacyjnym – mój blog jest właśnie dla Ciebie!

​W tym miejscu będę starała się dzielić z Tobą wieloma praktycznymi radami i wskazówkami, które wynikają z mojego doświadczenia adwokackiego. W głównej mierze będą dotyczyć zagadnień z zakresu prawa karnego, ale będzie również trochę tych cywilistycznych związanych z uzyskaniem prawa do odszkodowania, zadośćuczynienia (za zniszczone mienie i uszczerbek na zdrowiu czy życiu), czy w związku z roszczeniami z ubezpieczenia OC/AC.

​​Mam nadzieję, że chociaż na cześć pytań znajdziesz tutaj odpowiedź.

Zapraszam do lektury i do kontaktu TUTAJ 🙂

*****